ODDAJ KREW – URATUJ ŻYCIE

Brakuje krwi w regionalnych bankach . Problem pojawia się każdego roku w okresie letnim. W tym roku, w związku z pandemią koronawirusa, jest jeszcze dotkliwszy.

Letnia akcja krwiodawstwa Suwalskiego Oddziału Terenowego Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz Fundacji PROMYK jest już tradycją. W obecnej dobie każdy litr tego życiodajnego płynu, zdobyty w ramach naszej akcji, ma wartość nie do przecenienia.

-W szlachetnym geście oddania krwi podaruj komuś życie - apeluje Maria Sienkiewicz, szefowa fundacji. - Choroba, nieszczęśliwy wypadek spada nagle. Tym kimś może okazać się ktoś bliski, sąsiad, kolega z pracy. Również Ty możesz jej potrzebować.
Doktor Jolanta Osińska, kierowniczka Suwalskiego Oddziału Terenowego Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zapewnia: - Chętni do oddania krwi w czasie pandemii nie muszą się niczego obawiać. Pobranie krwi, z zachowaniem procedur, jest bezpieczne.

Mobilny punkt krwiodawstwa Suwalskiego Oddziału Terenowego Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa będzie czekał 19 lipca w godz. 6.30 – 13.00 na placu parafii pw. Matki Bożej Miłosierdzia (ul. Prymasa Wyszyńskiego 3)
Chętni będą również mogli skorzystać z możliwości zarejestrowania się jako potencjalni dawcy komórek macierzystych.