ODDAJĄC KREW – DARUJESZ ŻYCIE

images2BSHRSYT

Krew jest cennym darem i zawsze jest jej za mało.krew3

FUNDACJA PROMYK tradycyjnie już włącza się w akcję krwiodawstwa. 21 sierpnia (niedziela) w godzinach od 8.00 do 13.00 mobilny  ambulans  będzie stał  przy kościele św. Piotra i Pawła  na ul. Wojska Polskiego.

- Nawet jednorazowe oddanie krwi może uratować komuś życie – mówi Maria Sienkiewicz, prezes fundacji – Czytając nasze zaproszenie do wzięcia udziału w akcji oddawania krwi zastanawiamy się czy warto. I wówczas  dobrze jest   pomyśleć, że gdzieś tam, czeka na krew ktoś, kto nie ma szans przeżyć bez niej operacji lub powrócić do zdrowia. Bywa  bowiem i  tak, że gest podzielenia się z drugą osobą tym życiodajnym  płynem doceniamy wówczas, gdy staje się   on niezbędny dla nas lub naszych bliskich. Oby nie doszło do takiej sytuacji – podkreśla pani Maria.

Zapraszamy   do licznego udziału w tej szlachetnej i  pożytecznej akcji osoby w wieku od 18 do 60 lat kobiety i 65 lat mężczyzn.

Oddający krew powinni być po posiłku. Trzeba mieć przy sobie dowód tożsamości lub numer PESEL.