Przeskocz do treści

Cyrk ze zwierzętami przyjedzie do Suwałk. Na nic zakazy.

http://kuriersuwalski.pl/news/961-na-nic-zakazy-cyrk-ze-zwierzetami-przyjedzie-do-suwalk.php

cyrk

Cyrk ze zwierzętami przyjedzie do naszego miasta. Nie pomógł tu zakaz wydany przez prezydenta Suwałk zakazujący dzierżawę terenów miejskich pod tego typu widowiska, gdyż cyrk wynajął plac przy ulicy Reja od osoby prywatnej.
Widowiskom z udziałem zwierząt od kilku lat przeciwstawia się suwalska fundacja "Zwierzęta Niczyje". Organizowała ona protesty oraz zbierała podpisy pod petycją w sprawie zakazu dzierżawy terenów miejskich na tego typu przedstawienia.
Niestety mimo ich staraniom w naszym mieście pojawi się widowisko ze zwierzętami, gdyż cyrk wynajął prywatny plac.
– Zrobiliśmy, co w naszej mocy. Na osobę prywatną, która udostępniła teren, nie mamy wpływu. Tutaj liczy się zysk – powiedziała Anna Walijewska z fundacji "Zwierzęta Niczyje".

– Prezydent zrobił ogromny ukłon w naszą stronę wydając zarządzenie, które zakazuje rozstawiania się cyrkom ze zwierzętami na terenach miejskich oraz rozdawania biletów promujących przedstawienia z udziałem zwierząt w placówkach oświatowych – dodała Walijewska.

Mimo to przedstawiciele fundacji Zwierzęta Niczyje się nie poddają. Teraz działania skierowane zostaną na edukację i uświadamianie suwalczan. W połowie maja zostanie ogłoszony konkurs skierowany do szkół i przedszkoli pod nazwą "Cyrk bez zwierząt jest fajny".

– Będzie to edukacyjny konkurs plastyczny z nagrodami pod patronatem prezydenta Suwałk. Tak szeroko zakrojona edukacja będzie skuteczną metodą zmiany myślenia – powiedziała Anna Walijewska. – Współczesność, to życie bez zadawania cierpienia, bez tortur, dbanie o środowisko i ekologię, ten trend powoli się utrzymuje i w końcu w cyrku będzie tylko smutny pan kasjer i treserzy z bacikami zawieszonymi w powietrzu – dodała Walijewska z fundacji "Zwierzęta Niczyje".