Przeskocz do treści

KAŻDY MA COŚ, CO MOŻE DAĆ INNYM

Wiedzą o tym uczniowie z Zespołu Szkół w Przebrodzie.

Nie trzeba ich przekonywać, że każdy gest, nawet najdrobniejszy, zmienia świat. Czyjś świat. Może to być ktoś   w niedostatku, albo bezdomny psiak.  Toteż dzieciaki chętnie biorą udział w akcjach na rzecz potrzebujących. A takich w ich szkole nie brakuje.Maluchy z zerówki i młodszych klas pomyślały o losie porzuconych zwierząt, którym zwłaszcza zimą ciężko jest przetrwać i gromadziły suchą i mokrą karmę.    Na uroczystości z okazji Dnia Kota koszyki pełne kociego jadła  dzieci przekazały  paniom  Marii i Kasi z Fundacji Promyk. 

 

Pani Maria  opowiadała  maluchom jak dbać  o zwierzaki oraz dlaczego to takie  ważne dla zwierzęcych przyjaciół.

Przed wielkanocnymi świętami, dzięki  starszym uczniom,  wielki kosz  pyszności powędrował do  starszego, samotnego  pana, który nie miał za co przygotować  nawet skromnego świątecznego    posiłku. Przynosiły, co mogły.   Nie zabrakło też słoiczków z zimowymi  zapasami ze spiżarni mam.  Bardzo się również  przydały środki czystości. Panie z Fundacji Promyk, które przekazały świąteczną paczkę z trudem zadźwigały wszystko na drugie piętro.

Trudno nawet opisać radość i ogromną wdzięczność starszego pana i jego pieska. 

Najpiękniejsze są  jednak uśmiechy na twarzach  dzieci, które wyciągają do innych pomocną dłoń. Radość dzielenia się to naprawdę ogromna wartość. Uczniom ze szkoły w Przebrodzie nie trzeba tego powtarzać.