Przeskocz do treści

LETNIA AKCJA KRWIODAWSTWA

Brak krwi w bankach - problem pojawia się w okresie wakacyjnym, kiedy to najczęściej dochodzi do wypadków, a krwiodawcy korzystają z urlopów. W okresie letnim ich liczba spada nawet o połowę.

14 lipca w godz. 7.30 – 13.30 na placu parafii pw. Matki Bożej Miłosierdzia (ul. Prymasa St. Wyszyńskiego 3) mobilny punkt krwiodawstwa  Suwalskiego Oddziału Terenowego Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa będzie czekał na tych, którzy w szlachetnym geście oddania krwi zechcą podarować  komuś  życiodajny lek.

A życie to kolejne urodziny, kolejna rocznica, kolejny dzień na plaży, noc pod gwiazdami, rozmowa z przyjacielem, kolejny uśmiech, uścisk, kolejna szansa...

Fundacja PROMYK, jak co roku, włącza się w akcję.

 – Letnia akcja krwiodawstwa jest już tradycją.  Niech w tym roku oddana krew będzie cegiełką  mieszkańców Suwałk do duchowego  pomnika upamiętniającego,  przypadające 18 maja przyszłego roku,  stulecie urodzin Jana Pawła II, który afirmował życie jako największą wartość – mówi Maria Sienkiewicz, szefowa fundacji. – Wspólnie z doktor Jolantą Osińską z suwalskiej stacji krwiodawstwa zachęcamy do podzielenia się darem życia. Chętni będą również  mogli skorzystać z możliwości zarejestrowania się jako potencjalni dawcy komórek macierzystych.