Wyprowadzanie psiaka ze schroniska – pierwsze kroki

Wyprowadź psa ze schroniska!

Wyprowadzamy razem psy ze schroniska! 20-04-22 · @fundacjapromyk.pl

Wyprowadzanie psów ze schroniska na spacery to świetny pomysł na wsparcie ich bez potrzeby przyjmowania do domu. Każdy pies potrzebuje odpowiedniej dozy ruchu żeby mieć zapewnione podstawowe potrzeby, jednak w przepełnionych schroniskach pracownicy nie zawsze mają tyle czasu, żeby sobie poradzić ze wszystkimi w odpowiedniej ilości. Weź udział w akcji promującej wyprowadzanie psów ze schroniska!

Pies ze schroniska - co zrobić żeby nie bał się ludzi?

Jednym ze sposobów, aby pies nie bał się ludzi, jest trzymanie go w pozycji, w której na niego patrzysz. Jeśli pies jest odwrócony tyłem, może to być dla niego przerażające, ponieważ nie widzi, co się dzieje wokół niego. Trzymanie psa w taki sposób, aby widział twoją twarz, pomoże mu zmniejszyć strach i sprawi, że poczuje się bardziej komfortowo.

Kolejnym ze sposobów jest stosowanie dużej ilości pozytywnych wzmocnień. Gdy tylko pies zrobi coś dobrego, pogłaszcz go i powiedz, że jesteś z niego dumny! Pamiętaj o konsekwentnym stosowaniu pochwał, aby pies wiedział, jak ma się zachowywać, gdy w pobliżu są ludzie. Z czasem powinno to zmniejszyć jego strach i ułatwić wam nawiązywanie kontaktów towarzyskich!

Jak wyprowadzić psa ze schroniska?

Istnieje wiele sposobów na pozbycie się psa ze schroniska. Pierwszym sposobem jest adopcja. Adopcja w większości przypadków wymaga wypełnienia wniosku i oczekiwania na swoją kolej, aby móc zabrać psa do domu! W niektórych schroniskach wszystkie psy przed adopcją są kastrowane, co oznacza, że nie ma potrzeby przeprowadzania dodatkowych zabiegów chirurgicznych, o ile mają aktualne szczepienia.

Inną alternatywą jest adopcja zwierzęcia, dopóki nie nadejdzie jego czas w ośrodku adopcyjnym lub nie wygaśnie lista oczekujących; ta opcja nie wymaga żadnych formalności, ale wymaga większego zaangażowania niż adopcja zwierzęcia, ponieważ od opiekunów oczekuje się opieki i domu dla zwierząt, bez zabierania ich do domu na stałe - dając właścicielom czas wolny od opieki po urodzeniu dzieci będzie jednym z przykładów, kiedy ktoś może być opiekunem zamiast adoptować.


Loading...