Jak przygotować się na przygarnięcie psa ze schroniska?

Redakcja

20 stycznia, 2024
Adopcja psa ze schroniska to akt miłości. Schroniska są przepełnione i psy potrzebują właścicieli, którzy się nimi zajmą. Może to trwać tygodnie, miesiące, a nawet lata w przypadku niektórych psów czekających w budach, aż pojawią się ludzie, którzy zechcą je adoptować, więc rozważ adopcję psa, zwłaszcza jeśli i tak rozważasz jego kupno!

Pies w schronisku czeka na Ciebie!

W schronisku czeka na Ciebie pies potrzebujący miłości i opieki. Wszystkie psy spędzają czas na zewnątrz, ustawiając się w kolejce po posiłek lub na spacerze wokół bloku. Ważne jest, aby w tym czasie miały też towarzystwo! Im więcej osób będzie z nimi na zewnątrz, grając w piłkę lub po prostu rozmawiając o swoim dniu, tym większa szansa, że psy te szybciej znajdą swoje domy na zawsze.

Zaadoptuj psa ze schroniska!

Adopcja psa z lokalnego schroniska przynosi wiele korzyści.
  • Zyskasz zwierzęcego towarzysza, który będzie Cię kochał bezwarunkowo i będzie przy Tobie na zawsze!
  • Twój nowy futrzany przyjaciel jest już wysterylizowany lub wykastrowany, co oznacza, że nie przyczyni się do przeludnienia zwierząt w przyszłości. Ponadto, schroniska często zapewniają bezpłatną opiekę weterynaryjną dla zwierząt w czasie ich pobytu w schronisku! Schroniska mogą również pomóc w znalezieniu domów dla wszystkich swoich adoptowanych zwierząt poprzez programy takie jak „Opróżnij budę”.

Przygarnij psa ze schroniska: zrób to dla niego a nie dla siebie!

Adopcja psa z lokalnego schroniska jest ważna z dwóch powodów. Po pierwsze, dzięki temu dasz szczeniakowi szansę na życie, której nie miałby w innym przypadku. Po drugie, i prawdopodobnie ważniejsze, schroniska są przepełnione psami czekającymi na adopcję – w niektórych brakuje nawet miejsca w budynkach, w których trzymane są psy! Gdyby każda osoba, która chce mieć zwierzaka, adoptowała go ze schroniska, zamiast kupować lub adoptować go od kogoś innego, problem ten nie miałby miejsca! Adopcja psa jest korzystna nie tylko dla nich, ale także dla nas samych, ponieważ, jak wszyscy wiemy, zwierzęta potrafią zdziałać cuda, gdy dopada nas depresja, a spędzanie z nimi czasu może pomóc w złagodzeniu negatywnych uczuć, jakie możemy mieć w stosunku do samych siebie.

Polecane: