Wyprowadzanie psiaka ze schroniska – pierwsze kroki

Redakcja

24 stycznia, 2024
Wyprowadzanie psów ze schroniska na spacery to świetny pomysł na wsparcie ich bez potrzeby przyjmowania do domu. Każdy pies potrzebuje odpowiedniej dozy ruchu żeby mieć zapewnione podstawowe potrzeby, jednak w przepełnionych schroniskach pracownicy nie zawsze mają tyle czasu, żeby sobie poradzić ze wszystkimi w odpowiedniej ilości. Weź udział w akcji promującej wyprowadzanie psów ze schroniska!

Pies ze schroniska – co zrobić żeby nie bał się ludzi?

Jednym ze sposobów, aby pies nie bał się ludzi, jest trzymanie go w pozycji, w której na niego patrzysz. Jeśli pies jest odwrócony tyłem, może to być dla niego przerażające, ponieważ nie widzi, co się dzieje wokół niego. Trzymanie psa w taki sposób, aby widział twoją twarz, pomoże mu zmniejszyć strach i sprawi, że poczuje się bardziej komfortowo. Kolejnym ze sposobów jest stosowanie dużej ilości pozytywnych wzmocnień. Gdy tylko pies zrobi coś dobrego, pogłaszcz go i powiedz, że jesteś z niego dumny! Pamiętaj o konsekwentnym stosowaniu pochwał, aby pies wiedział, jak ma się zachowywać, gdy w pobliżu są ludzie. Z czasem powinno to zmniejszyć jego strach i ułatwić wam nawiązywanie kontaktów towarzyskich!

Jak wyprowadzić psa ze schroniska?

Istnieje wiele sposobów na pozbycie się psa ze schroniska. Pierwszym sposobem jest adopcja. Adopcja w większości przypadków wymaga wypełnienia wniosku i oczekiwania na swoją kolej, aby móc zabrać psa do domu! W niektórych schroniskach wszystkie psy przed adopcją są kastrowane, co oznacza, że nie ma potrzeby przeprowadzania dodatkowych zabiegów chirurgicznych, o ile mają aktualne szczepienia. Inną alternatywą jest adopcja zwierzęcia, dopóki nie nadejdzie jego czas w ośrodku adopcyjnym lub nie wygaśnie lista oczekujących; ta opcja nie wymaga żadnych formalności, ale wymaga większego zaangażowania niż adopcja zwierzęcia, ponieważ od opiekunów oczekuje się opieki i domu dla zwierząt, bez zabierania ich do domu na stałe – dając właścicielom czas wolny od opieki po urodzeniu dzieci będzie jednym z przykładów, kiedy ktoś może być opiekunem zamiast adoptować.

Polecane: